Aktuality

31 běžců z Koyo Bearings na Olomouckém půlmaratonu

26.6.2018

V sobotu 23. června v podvečerních hodinách proběhl další ročník Olomouckého půlmaratonu ze série RunCzech. Závod má zlatou certifikaci IAAF Gold Label, která znamená nejvyšší světový standard světových závodů, na kterých startuje světová běžecká elita.

Stejně jako v minulém roce jsme všem našim zaměstnancům, kteří měli o běh zájem, zaplatili plné startovné, běžecké Koyo tričko a oficiální běžecké tričko značky Adidas. Zúčastnilo se nás dohromady 31 ve všech třech typech závodů: 13 běžců běželo celý půlmaraton, 6 běžců se zúčastnilo závodu 2Run (štafeta 10+11 km) a 12 z nás si zaběhlo štafetu (3x5 km a 1x6km). Na prvním místě z našich běžců skončil ředitel závodu Petr Novák s čipovým časem 1:29:44. Druhé místo obsadil Pavel Frais s časem 1:38:25 a na třetím bronzovém místě skončil Vlastimil Kůr s časem 1:41:02. Závod 2Run u nás vyhrálo duo Tomáš Čižmárik a Jiří Vlček s časem 1:39:21. Nejlepší štafeta byla ve složení Petr Tomec, Silvie Čechová, Radim Vlček a Tomáš Sekanina s časem 2:00:23.

Celozávodní výsledkovou listinu opanovat osmnáctiletý Keňan Stephen Kiprop, který přepsal dosavadní traťový rekord a zvítězil v čase 1:00:15. Nejlepší mezi Čechy byl Jiří Homoláč s výborným časem 1:06:20, celkově skončil na 14. místě.

V tomto roce jsme běželi v rámci projektu Běh pro život, kdy část startovného putuje na konto vybrané charitativní organizace. Rozhodli jsme se pro Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, který už 24 let pomáhá tělesně hendikepovaným zlepšovat jejich život - poskytuje osobní asistenty, odborné poradenství, rehabilitace apod. Děkujeme všem za účast, skvělou atmosféru a budeme se těšit na další ročníky.

Fotogalerie

31 běžců z Koyo Bearings na Olomouckém půlmaratonu 31 běžců z Koyo Bearings na Olomouckém půlmaratonu 31 běžců z Koyo Bearings na Olomouckém půlmaratonu

Zpět

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

20.2.2024

V roce 2023 jsme vytřídili a zrecyklovali 995 kg vázacích pásků, 730 kg obalových fólií a 370 kg polyetylenových lahví.

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

23.11.2023

Čím se nová linka odlišuje? Samotná montáž probíhá na mobilních (vyměnitelných) poloautomatických zařízeních, zatímco plně automatické stanice provádějí kontrolu radiální vůle, měření vibrací (tedy hlukovou zkoušku) a kontrolu kompletnosti ložiska.

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

29.5.2023

Představujeme nový přírůstek do našeho strojového parku. Soustruh Citizen Cincom L32 byl pořízen pro nový projekt pro zákazníka MIBA a jeho účelem je posílení kapacit a rychlosti interního soustružení. Stroj bude zaměřen pouze na výrobu jednoho produktu. Převzetí stroje od dodavatele proběhlo minulý týden a nyní je již v plném běhu. Celková investice byla ve výši víc než 5,8 milionů.