Aktuality

3D tisk i v Koyo Bearings

3D tisk i v Koyo Bearings

26.1.2021

Progresivní vývoj 3D tisku vnímá každý z nás. Jeho využití můžeme vidět ve všech odvětvích obchodu, služeb, ale především průmyslu. I v Koyo Bearings jsme se rozhodli využít technologii 3D tisku, protože v ní vidíme obrovskou příležitost. Její využití nám přinese pozitiva jako je zkrácení doby dodání potřebného náhradního dílu, úspora nákladů, snížení hmotnosti vyrobeného kusu nebo zlepšení jeho mechanických vlastností. Na 3D tiskárně lze vyrobit součástky složitějších tvarů, které nejsme schopni vyrobit klasickými technologiemi nebo je jejich výroba příliš nákladná. „První pokusy 3D tisku už můžeme vidět v praxi. Naši konstruktéři aktuálně vyvíjejí chladící trysky, jejichž tvar by jinak, než pomocí této technologie, nebylo možné vytvořit. Také jsme schopni vyrobit titanová ramínka pro měřidla nebo spotřební plastová zařízení na nakládání kroužků do brusek ALS. Úzce spolupracujeme s univerzitami v Ostravě a Olomouci, kde naše nástrojárna tiskne ze špičkových kompozitních materiálů nebo z práškových kovů," vyjádřil se k 3D tisku manažer výroby, Jiří Černý. V nejbližší době bude naše společnost ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava testovat vzorky z vysokopevnostních práškových ocelí s tvrdostí nad 50 HRC.

Počátky 3D tisku najdeme už v druhé polovině 20. století. Velký boom ale zažil hlavně v roce 2020. Výrobní společnosti, vlastnící 3D tiskárnu, reagovaly na pandemii koronaviru výrobou ochranných pomůcek, kterých bylo v první vlně velký nedostatek. Jedná se o proces aditivní, ve kterém se materiál přidává. Na rozdíl od obráběcích strojů, kde se z polotovaru materiál odebírá, až zbyde jen požadovaný tvar. Nejpoužívanější technologie (FDM) funguje velice jednoduše a objekt vzniká vrstvu po vrstvě natavováním tenkého proužku plastového materiálu. Další, pro naše podmínky využitelná technologie, je označována jako SLM, při které vzniká dílec navařováním tenkých vrstev kovového prášku v uzavřené komoře.

Zpět

Nabízíme volné kapacity na soustružně

Nabízíme volné kapacity na soustružně

27.6.2024

Hledáte dodavatele soustružení? Nabízíme volné kapacity na našich soustružnických strojích.

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

20.2.2024

V roce 2023 jsme vytřídili a zrecyklovali 995 kg vázacích pásků, 730 kg obalových fólií a 370 kg polyetylenových lahví.

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

23.11.2023

Čím se nová linka odlišuje? Samotná montáž probíhá na mobilních (vyměnitelných) poloautomatických zařízeních, zatímco plně automatické stanice provádějí kontrolu radiální vůle, měření vibrací (tedy hlukovou zkoušku) a kontrolu kompletnosti ložiska.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče