Aktuality

Červen v Koyo Bearings ve znamení bezpečnosti a ochrany životního prostředí

Červen v Koyo Bearings ve znamení bezpečnosti a ochrany životního prostředí

4.6.2019

V průběhu celého roku se naše společnost zaměřuje na bezpečnost při práci a dopad výroby na životní prostředí. Abychom zvýšili důraz, který na tyto dvě aktivity klademe, zavedli jsme vždy jeden z měsíců jako měsíc bezpečnosti. Již třetím rokem se v tomto měsíci bezpečnosti zaměříme na aktivity, které jsou orientovány na zvýšení bezpečnosti při práci, zefektivnění ochrany před požárem a zlepšení ochrany životního prostředí. Jsme certifikovaný bezpečný podnik dle OHSAS 18001, v roce 2017 jsme podruhé získali ocenění „Bezpečný podnik", který uděluje Státní úřad inspekce práce.

V měsíci červnu je pro zaměstnance naší společnosti připravená soutěž o krásné ceny. Od pondělí 3.6. mohou naši zaměstnanci podat návrhy na zlepšení, neboli kaizeny, v určitých oblastech BOZP. Jedním z kaizenů je například zaměření se na snížení úkapů, odstranění ostrých hran, snížení hlučnosti nebo zabránění přehřívání elektrických rozvaděčů. V červnu mimo jiné proběhne také nácvik požárního poplachu celé výroby a školení požárních hlídek na kontrolované hašení.

Naše společnost klade důraz také na zajištění účinnější ochrany a bezpečnosti při práci po ergonomické stránce. Všem pracovníkům z výroby byly poskytnuty gelové vložky do bot, které zajistí větší pohodlí a úlevu nohou a zad především tam, kde není možné efektivně využít ergonomické rohože. Na oddělení broušení čel a vnějších průměrů byly zaměstnancům poskytnuty bederní pásy pro lepší ochranu zad. A v neposlední řadě došlo k zavedení nového typu ochranných rukavic, které více chrání hřbet ruky. Zaměstnanci, pracující v kancelářích, měli možnost testovat ergonomické pomůcky, které ulevují od jednostranné zátěže zad i rukou.

Mezi akce, zaměřené na životní prostředí, můžeme zařadit například zasetí včelí louky nebo péči o netradiční rostlinku v květináči, kterou získá každý ze zaměstnanců. Jedná se o japonský křen wasabi, který je bohatý na vitamín C, vitamín B6, hořčík, vápník a všeobecný prospěšný vliv na organismus. Jejím pěstováním může naše společnost podpořit obnovu zdravého životního prostředí.

Jeden z mnoha projektů, které byly v naší společnosti zavedeny, je projekt nazvaný Zavádění age managementu do firemní praxe. Projekt byl zahájen v květnu a bude probíhat následující tři roky. Jedná se o způsob řízení s ohledem na věk a průběh životních fází člověka na pracovišti. Jedna z aktivit tohoto projektu je zaměřená na péči o zdraví zaměstnanců. Ve spolupráci s fyzioterapeutkou budou probíhat společné přednášky pro zapojené pracovníky a také individuální sezení pro zaměstnance z výroby. Tato individuální sezení budou probíhat v zázemí naší společnosti v pracovní době. Cílem této aktivity je naučit pracovníka správně uvolňovat svalovou zátěž a zlepšovat tím jeho zdravotní stav.

Fotogalerie

Červen v Koyo Bearings ve znamení bezpečnosti a ochrany životního prostředí Červen v Koyo Bearings ve znamení bezpečnosti a ochrany životního prostředí Červen v Koyo Bearings ve znamení bezpečnosti a ochrany životního prostředí

Zpět

Nabízíme volné kapacity na soustružně

Nabízíme volné kapacity na soustružně

27.6.2024

Hledáte dodavatele soustružení? Nabízíme volné kapacity na našich soustružnických strojích.

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

20.2.2024

V roce 2023 jsme vytřídili a zrecyklovali 995 kg vázacích pásků, 730 kg obalových fólií a 370 kg polyetylenových lahví.

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

23.11.2023

Čím se nová linka odlišuje? Samotná montáž probíhá na mobilních (vyměnitelných) poloautomatických zařízeních, zatímco plně automatické stanice provádějí kontrolu radiální vůle, měření vibrací (tedy hlukovou zkoušku) a kontrolu kompletnosti ložiska.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče