Aktuality

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

6.6.2022

Od 2. do 3. června proběhl v Českém ústavu robotiky, informatiky a kybernetiky při ČVUT Praha workshop na téma „Intelligent Manufacturing". Zapojeni byli zástupci evropských i amerických univerzit, klastrů a výzkumných institucí, kteří se přijeli podělit o aktuální výsledky výzkumů a iniciativ. Zejména těch, které se věnují oblasti AI (umělé inteligence).

Témata byla samozřejmě technická, rozprostírala se hlavně od strojírenství, elektrotechniky po informatiku, ale přesto se jako hlavní myšlenka vynořovalo zaměření na lidi. Jak připravit zaměstnance na změnu, která s tématem průmyslové 4.0 revoluce přichází. Připravit a neustále je postupně připravovat na změnu jak formou digitálního vzdělávání, tak po stránce vlastního přijetí změny. S tématem rozvoje lidí se probírala, i v naší korporaci JTEKT, čím dál častěji otevíraná kybernetická bezpečnost. Účastníci měli možnost vidět mnoho praktických příspěvků v oblasti sběru dat, jejich vyhodnocování a následném využití.

Velice důležitým bodem je, že ať univerzity, výzkumníci, tak i státy samotné začínají uvažovat čím dál více prakticky a to především vtom, že velké korporace a velké společnosti jsou v celkovém počtu firem zastoupeny okrajově. Většina budoucích řešení by se tak měla více soustředit na společnosti střední a malé. 

V prezentacích byly také představeny konkrétní projekty, jako např. nasazená digitální dvojčata (viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Digit%C3%A1ln%C3%AD_dvoj%C4%8De),systémy pro řízení celých firem v digitálním prostředí, spolupráce robotů a člověka atd. Jako z mého pohledu nejzajímavější si dovolím označit koncept worry-free. Jedná se o natolik dobře zvládnutou digitální továrnu, logistiku, sběr, vyhodnocování dat nebo řízení procesu ….že jednoduše „zhasnete" a necháte to běžet samo. Prakticky má tento přístup zavedena např. společnost Foxxcon". doplnil Ing. Jiří Černý, manažer oddělení výroby JTEKT Bearings Olomouc, který se akce také zúčastnil.

Fotogalerie

Digitální dvojčata? Worry free továrna? Digitální dvojčata? Worry free továrna?

Zpět

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

20.2.2024

V roce 2023 jsme vytřídili a zrecyklovali 995 kg vázacích pásků, 730 kg obalových fólií a 370 kg polyetylenových lahví.

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

23.11.2023

Čím se nová linka odlišuje? Samotná montáž probíhá na mobilních (vyměnitelných) poloautomatických zařízeních, zatímco plně automatické stanice provádějí kontrolu radiální vůle, měření vibrací (tedy hlukovou zkoušku) a kontrolu kompletnosti ložiska.

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

29.5.2023

Představujeme nový přírůstek do našeho strojového parku. Soustruh Citizen Cincom L32 byl pořízen pro nový projekt pro zákazníka MIBA a jeho účelem je posílení kapacit a rychlosti interního soustružení. Stroj bude zaměřen pouze na výrobu jednoho produktu. Převzetí stroje od dodavatele proběhlo minulý týden a nyní je již v plném běhu. Celková investice byla ve výši víc než 5,8 milionů.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče