Aktuality
Lepší tepelný komfort na montáži - nové chladící jednotky
.jpg?width=300&height=250&crop=0)
5.10.2018
Na montáži a soustružně (její části v prostoru montáže) byly nainstalovány 3 adiabatické jednotky a textilní vyústky jako výměna za nedostačující klimatizační jednotky. Kromě chlazení také jednotky dovnitř přivedou za hodinu až 60.000 m3 čerstvého vzduchu. Spotřeba elektrické energie adiabatických jednotek ve srovnání s klimatizací je asi čtvrtinová.
Přímé adiabatické chlazení je metoda vhodná právě pro použití v průmyslových objektech. Přivádí se 100 % čerstvý vzduch z venku, který se odpařením vody (adiabaticky) ochladí, ale i zároveň zvlhčí. Přiváděný vzduch se samozřejmě ve vnitřním prostoru mísí s okolním vzduchem a ohřeje tepelnými zisky. Ve výsledku se vlhkost v adiabaticky chlazeném prostoru pohybuje zpravidla mezi 50-65 %. Relativní vlhkost 50-65% je bezproblémová pro pobyt osob a pro většinu materiálů, elektrických a elektronických komponentů a výrobních zařízení. V průmyslových objektech bez nároků na přesné udržování teploty a relativní vlhkosti je přímé adiabatické chlazení zajímavou alternativou ke klasickému strojnímu chlazení.
Princip adiabatického chlazení:
Na vhodném odpařovacím médiu, které je smáčené vodou, je vytvořen relativně velký povrch pro odpařování vody. Skrz médium proudí poměrně malou rychlostí (do 1,5 m/s) venkovní teplý vzduch s nízkou relativní vlhkostí, který absorbuje vodní páru odpařovanou z velkého povrchu navlhčeného média. K odpařování dochází přímo z povrchu média, tento proces je regulován přirozeně a vždy dojde pouze k odpaření takového množství vody, kterou je proudící vzduch schopen přirozeně absorbovat. Zároveň dochází pouze k odpaření samotných molekul vodní páry, přičemž minerály obsažené ve vodě nepřecházejí do chlazeného vzduchu a zůstávají ve vodní vaně pod odpařovacím médiem. Při pravidelné výměně vody dojde jednoduše k jejich vypláchnutí. Adiabatické chladící systémy založení na odpařovacím principu zpravidla nevyžadují žádná další přídavná technická zařízení a pracují s běžnou neupravenou vodovodní vodou.
Fotogalerie
Máme za sebou další zajímavou modernizaci – tentokrát na brusírně
17.4.2025
V uplynulých měsících jsme úspěšně zmodernizovali staré brusírenské zařízení označované jako IRR FZA, které již nesplňovalo kapacitní požadavky pro nové projekty zákazníka Volvo. Stáli jsme tak před požadavkem na kompletní modernizaci, tu provedla společnost Juráček, jenž je naším dlouhodobým partnerem a dokáže si poradit i s nejsložitějšími technickými řešeními.
Spojení vědy a průmyslu: JTEKT Bearings a Univerzita Palackého spolupracují na inovacích v přesné výrobě
6.11.2024
Od června se naši zástupci z oddělení engineeringu, inovací, údržby, kvality a financí průběžně setkávali s týmy Přírodovědecké fakulty a Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci. Navštívili jsme špičková pracoviště, jako je Společná laboratoř Optiky, Katedra matematické analýzy, Katedra experimentální fyziky a UPrint 3D, kde jsme společně diskutovali o nových možnostech v oblasti optické kontroly kvality, 3D tisku, analytických metod a optimalizace výrobních procesů.
Zvyšujeme standardy bezpečnosti: Získali jsme certifikát TISAX
8.10.2024
Certifikace TISAX potvrzuje, že systém řízení bezpečnosti informací společnosti splňuje definované úrovně zabezpečení, a umožňuje sdílení výsledků posouzení na specializované platformě.
Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE
