Aktuality

Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení

Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení

16.3.2022

Zákazníků nabízíme nejen ložiskové kroužky, ale také SPINY, tedy ložiskové čepy s broušenými oběžnými drahami pro osazení klecí s valivými elementy.

Pro tento účel využíváme v olomouckém závodě specializovaný stroj tzv. hrotovou brusku Overbeck 600 CNC, na které jsme schopni brousit celou škálu velikostí spinů a to od minimálního průměru oběžné dráhy 14 mm až do maxima 120 mm. V souvislosti se zvýšením objednávek spinů od našeho dlouhodobého zákazníka, dochází také na tomto zařízení řada zajímavých změn a optimalizací pro zefektivnění výroby.

Například na konkrétním stroji Overbeck M 24 proběhla první aktivita, která zajistila snížení přídavků tak, aby se optimalizoval proces broušení, kdy dochází k opracování několika ploch najednou, eliminovalo se také riziko spálení plochy při broušení a snížil cyklový čas broušení.

Dále u tohoto zařízení testujeme nový typ brusiva od tří různých renomovaných dodavatelů a dle dosavadních výsledků očekáváme v dlouhodobém horizontu zrychlení procesu broušení min. o 25 %. Plánujeme také použití nových typů diamantových orovnávačů a chtěli bychom zvýšit životnost diamantu i optimalizovat celý proces orovnávání.

Díky zvýšené efektivitě tohoto zařízení jsme schopni nabízet také kooperace novým externím zájemcům o tento typ vysoce specializovaného obrábění.

Fotogalerie

Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení

Zpět

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

20.2.2024

V roce 2023 jsme vytřídili a zrecyklovali 995 kg vázacích pásků, 730 kg obalových fólií a 370 kg polyetylenových lahví.

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

23.11.2023

Čím se nová linka odlišuje? Samotná montáž probíhá na mobilních (vyměnitelných) poloautomatických zařízeních, zatímco plně automatické stanice provádějí kontrolu radiální vůle, měření vibrací (tedy hlukovou zkoušku) a kontrolu kompletnosti ložiska.

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

29.5.2023

Představujeme nový přírůstek do našeho strojového parku. Soustruh Citizen Cincom L32 byl pořízen pro nový projekt pro zákazníka MIBA a jeho účelem je posílení kapacit a rychlosti interního soustružení. Stroj bude zaměřen pouze na výrobu jednoho produktu. Převzetí stroje od dodavatele proběhlo minulý týden a nyní je již v plném běhu. Celková investice byla ve výši víc než 5,8 milionů.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče