Aktuality

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

29.5.2023

Soustruh Citizen Cincom L32 byl pořízen pro nový projekt pro našeho zákazníka MIBA a jeho účelem je posílení kapacit a rychlosti interního soustružení. Stroj bude zaměřen pouze na výrobu jednoho typu produktu, konkrétně kroužku RA-610-222. Převzetí stroje od dodavatele proběhlo před pár dny, a to 24.5.2023 a nyní je již v plném běhu. Celková investice byla ve výši víc než 5,8 milionů.

Nový soustruh Citizen byl v rozložení strojů, tzv. layoutu umístěn na pozice původních soustruhů, nyní již vyřazených strojů SA6, SA7, SA8, které byly pro naše potřeby již neproduktivní a proto i prodány. Umístění Cincomu L32 si tak nevyžádalo žádné stavební úpravy. Vedle nového stroje se postavil také stroj CITIZEN I, které byl původně v oblasti montáže.

Nový stroj má velké množství skvělých vlastností, se kterými se postará o zvýšení produktivity a zlepšení kvality výrobků. Jedná se o moderní a automatizovaný stroj se špičkovými technologiemi, jako je například nízkofrekvenční vibrační řezání nebo upínací systém s objímkami EasyFix. Navíc má stroj novou generaci vysokotlakého chlazení LNS – ChipBLASTER, kde nám do zařízení vstupuje až 80 barů oleje pro lepší řezné podmínky.

Další plánovanou investicí v oblasti soustružení je pořízení nového stroje japonské značky Okuma, který bude připravovat pro soustružení našeho nového atraktivního businessu pro zákazníka Jaguar Land Rover. Očekáváme ještě vyšší investice pohybující se řádově k8 milionům korun. Předběžný termín instalace dalšího zařízení plánujeme na první polovinu roku 2024. Takže se naši procesní inženýři mohou těšit na další špičkové zařízení, které bude mít jistě významný vliv na kvalitu výrobků a produktivitu soustružny.

Zpět

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

20.2.2024

V roce 2023 jsme vytřídili a zrecyklovali 995 kg vázacích pásků, 730 kg obalových fólií a 370 kg polyetylenových lahví.

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

23.11.2023

Čím se nová linka odlišuje? Samotná montáž probíhá na mobilních (vyměnitelných) poloautomatických zařízeních, zatímco plně automatické stanice provádějí kontrolu radiální vůle, měření vibrací (tedy hlukovou zkoušku) a kontrolu kompletnosti ložiska.

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

Nový člen strojového parku – krátkotočný automat CITIZEN II

29.5.2023

Představujeme nový přírůstek do našeho strojového parku. Soustruh Citizen Cincom L32 byl pořízen pro nový projekt pro zákazníka MIBA a jeho účelem je posílení kapacit a rychlosti interního soustružení. Stroj bude zaměřen pouze na výrobu jednoho produktu. Převzetí stroje od dodavatele proběhlo minulý týden a nyní je již v plném běhu. Celková investice byla ve výši víc než 5,8 milionů.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče