Aktuality

Udělali jsme další významný krok v automatizaci

Udělali jsme další významný krok v automatizaci

16.4.2021

Zakončení fiskálního roku 2020 v naší společnosti nebude v oblasti broušení spojeno jen s modernizací stávajících brusek, ale i o pomyslném posunutí hranice automatizace v této oblasti, konkrétně ve spojení brusky a robotického ramena. Tento krok posouvá techniku broušení na zcela novou úroveň. 

Nemalé investice mířily cíleně do stroje BDA, který je výjimečný svou možností brousit vnitřní průměr až do 210 mm. Pro dosažení maximální efektivity byla do stroje navrhnuta a implementována robotická ruka Stäubli, která zajišťuje plně automatické nakládání a vykládání takto velkých kusů.

Bruska BDA 220 CNC, vystřídala starší typ brusky ALS 2. Původní myšlenka stávající stroj zmodernizovat byla záhy nahrazena úkolem a doslova výzvou posunout proces broušení do další technické úrovně a to ve smyslu automatizace.

Výsledkem, po důkladné přípravě návrhu konstrukce stroje s dodavatelem a vyladění všech požadavků náročných na splnění parametrů, byl nákup nového CNC stroje BDA 220 doplněného o robotické rameno.

Tato bruska má již ve své výbavě procesní a technologické prvky jako např. in-process měřidlo, které hlídá rozměr v průběhu broušení a softwarově automaticky reaguje na případné korekce. Dále nový systém orovnávání brusného kotouče, který využívá možnost orovnávat brusný kotouč uprostřed cyklu, což má za efekt v některých případech úplně zrušit operace tzv. hrubování. Tento postup okamžitě generuje úspory v procesu a stává se tak mnohem efektivnějším. Dalším stupněm výbavy je vysokofrekvenční brusné vřeteno, které díky modifikovanému uložení ložisek dosahuje velmi náročné parametry broušení a stává se tak flexibilní v případě nutné výměny, protože spadá již do standardu Koyo.

Spojení těchto dílčích prvků s robotickým ramenem posouvá stroj BDA 220 CNC do ještě vyšší úrovně konkurenceschopnosti. Celý projekt zastřešila procesní inženýrka Lenka Bahúlová, která nám tímto otvírá další pomyslné dveře v oblasti broušení spojené s automatizací a jasně naznačuje jakým směrem budou další kroky v budoucnu směřovat.

Zpět

Nabízíme volné kapacity na soustružně

Nabízíme volné kapacity na soustružně

27.6.2024

Hledáte dodavatele soustružení? Nabízíme volné kapacity na našich soustružnických strojích.

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

2 095 kg plastů k dalšímu zpracování?

20.2.2024

V roce 2023 jsme vytřídili a zrecyklovali 995 kg vázacích pásků, 730 kg obalových fólií a 370 kg polyetylenových lahví.

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

Seznamte se s MC3 – dalším robotickým pracovištěm

23.11.2023

Čím se nová linka odlišuje? Samotná montáž probíhá na mobilních (vyměnitelných) poloautomatických zařízeních, zatímco plně automatické stanice provádějí kontrolu radiální vůle, měření vibrací (tedy hlukovou zkoušku) a kontrolu kompletnosti ložiska.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče